Jednom kada ste naučili kako da komunicirate, poverenje u partnera će pomoći da se raspravljate na pošten način kada se nesuglasice pojave. Što je poštena borba?! Većina stručnjaka se slaže kako kod poštene rasprave:

  • Ostajete na temi. Ne potežite nečije greške iz prošlosti.
  • Ne vređate i ne nazivate pogrdnim imenima. Poanta rasprave treba da bude da se nešto reši, a ne da rasplačete drugu osobu ili dokažete da ste u pravu po svaku cenu.
  • Izbegavajte generaliziranje i držite se činjenica. “Ti uvijek…“ ili „ti nikad…“ izjave ne odražavaju stvarnost i samo će naterati partnera da zauzme defanzivan stav. Držite se onoga što se zapravo dogodilo i kako se zbog toga osećate.

Važno je znati da se poverenje ne pojavljuje tek tako između dve osobe, čak i ako se one vole. Za sticanje poverenja potrebno je mnogo truda, a ako ste bili povređeni u prošlosti to ume biti još teže. Ipak, morate pokazati partneru da ste vredni njegovog poverenja i da očekujete poverenje za uzvrat.

KAKO DA SA PARTNEROM RAZGOVARATE O SVEMU: Kluč za bliskost i otvorenost u vezi

reklame

Nemojte nikud žuriti. Ako zaista volite svoga partnera i želite mu sve najbolje moći ćete da malo sačekate. Ako ste u vezi u kojoj osećate da ne možete verovati partneru nemojte ignoriržsati taj osećaj. Ako se radi o tome da imate problema s poverenjem u bilo koga, potražite stručnu pomoć, pre nego što pobegnete ili učinite situaciju nepodnošljivom, ali ako poverenje nije bilo problem u prošlim vezama, a sada vas instinkt tera da sumnjate, uzmite to kao upozoravajući znak. Pažljivo osmotrite ko je vaš partner, kako se odnosi prema vama, a kako prema drugim ljudima. Možda vam vaš instinkt daje dobre informacije.

covermagazin.com

loading...

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.