Društvene mreže, ljudi, društvene mreže!
Da li vaš partner više vremena provodi tvitujući nego pričajući sa nama? To bi mogao da bude prvi znak da nešto nije u redu, evo i zašto – ljudi koji provode mnogo vrmena na društvenim mrežama češće imaju konflikte putem interneta što na kraju dovodi do toga da su neraspoloženi, češće varaju i razvode se.
Svašta možete da saznate na društvenim mrežama
Poznato je da je Fejsbuk ubica brakova broj jedan – pa povedite računa o društvenim mrežama. Ako njegovi prijatelji na Fejsbuku saznaju da je stigao kući pre nego što vi uopšte skapirate da je ušao u stan – vreme je da imate “THE” razgovor.
Iznenadne promene u ponašanju
Ovo posebno važi za parove koji su duže zajedno. Verovatno do sada znate kako se inače ponaša, kakvu hranu jede, da li koristi gel za kosu, kako se oblači i koliko često zapravo pere zube. Ako se nešto od toga odjednom promenilo, vreme je da se digne prva crvena zastavica. Psiholozi kažu da su iznenadne promene u navikama jedan od znakova da osoba laže, da je pod velikim stresom zbog toga i da na taj način pokazuje nervozu.
Znači, ako nije imao naviku redovno da tušira – nadajte se da je nikad neće ni steći.
Kako odgovara na pitanja?
Jedan od jasnih znakova da osoba laže jeste nemogućnost govora. Do toga dolazi jer nervni sistem na stres često reaguje tako što ukloni svu pljuvačku iz usta, i onda dolazi do onih neprijatnih tišina. Dalje, ako umesto jasnog odgovora na pitanje on počne vas da naopada (napad je najbolja odbrana) verovatno nešto muti.
I, za kraj, ako na pitanje odgovara pitanjem, gotovo sigurno laže. Na taj način lažovi podsvesno pokušavaju da kupe sebi vreme, kako bi smislili dobru laž.
NPR:
– Jesi li me prevario?
– Jesam li te prevario? Kakvo je to pitanje, jesi li ti luda? Odakle ti to?
Rešenje: Prevario je.
Image courtesy of imagerymajestic and marcolm at FreeDigitalPhotos.net