Prepoznaj gej ženu: Po dužini prstiju možeš da provališ da li je ona naklonjena istom polu

Istraživanja sugerišu da se naša seksualnost određuje u materici i zavisi od količine muškog hormona kojem smo izloženi ili načinu na koji naša tela reaguju na taj hormon

Naučnike sa Univerizeta u Eseksu zaintrigirala je pomisao – kako brzinski prepoznati je li žena lezbijka ili nije?

Da bi odgovorili na to pitanje pronašli su 18 parova jednojajčanih bliznakinja od kojih je jedna bila heteroseksualne orijentacije, a druga homoseksualne. Izmerili su im dužinu prstiju i zaključili da žene sklonije istom polu češće imaju različite dužine domalog prsta i kažiprsta na levoj ruci, prenosi Daily Mail.

reklame

Istraživanje su odlučili da prošire i na muškarce pa su pronašli 14 parova identičnih blizanaca od kojih je jedan voleo žene, a drugi muškarce. Međutim, kod njih dužina prstiju nije imala veze sa seksualnom orijentacijom.

– I jednojajčani blizanci koji dele 100 posto genetskog materijala mogu da se razlikuju po seksualnoj orijentaciji, tako da postoje još neki faktori osim genetike koji utiču na to – kazala je voditeljka studije dr Tjusdej Vots.

Stručnjaci veruju kako uzrok tome leži u razvoju ploda u materici, preciznije, njegovoj izloženosti određenim nivoima testosterona.

– Istraživanja sugerišu da se naša seksualnost određuje u materici i zavisi od količine muškog hormona kojemu smo izloženi ili načinu na koji naša tela reaguju na taj hormon. Oni koji su izloženi većem nivou testosterona, verovatnije će biti biseksualni ili homoseksualni. Nivo hormona i dužina prstiju su povezani pa bi taklo mogla da se prepozna nečija seksualna orijentacija – dodala je.

Izloženost testosteronu utiče i na ponašanje dece

Austrijski stručnjaci sa Univerziteta u Beču posmatrali su navike dečaka i devojčica pa su otkrili da oni s višim nivoima testosterona nerado dele svoje stvari s drugom decom, čak ni sa svojim prijateljima. Konkretno, tokom studije nisu želeli da dele sa drugima nalepnice koje su dobili.

Ta deca imaju kraći kažiprst od domalog prsta, a osim što su sebična, po nekim istraživanjima znaju da budu i agresivnija.

Poznato je da deca izložena većim nivoima testosterona u majčinoj utrobi imaju duži domali prst od kažiprsta. Naime, taj hormon utiče na rast prstiju. Antropolozi tvrde da povišen nivo testosterona tokom trudnoće dovodi do tzv. efekta maskulinizacije i kod dečaka i kod devojčica. Nivoi testosterona ostaju visoki tokom odrastanja, prenosi Daily Mail.

Potom su im dali nalepnice i gledali šta se događa kada treba da ih podele sa vršnjacima. Iznenadili su se otkrivši da su deca, koja su tokom razvoja u materici bila izložena većim nivoima testosterona, manje delila nalepnice od ostalih – bez obzira je li trebalo da ih daju prijateljima iz škole ili drugoj deci.

Dr Liza Horn kazala je kako su razlike između njih i ostalih mališana, kada je spremnost na deljenje u pitanju, neverovatne. Naučnici ne znaju kako bi to objasnili, ali pretpostavljaju kako bi se tu moglo raditi o takmičarskoj strategiji kojoj su skloniji muškarci, deljenje se smatra ženskom vrlinom.

Istraživanja, takođe, pokazuju da visoki nivoi testosterona u materici mogu dovesti do povećanog rizika od razvoja ADHD-a, Turetovog sindroma i autizma. Niski nivoi tog hormona povezani s većim rizikom od razvoja bolesti koje su češće kod žena, kao što su anksioznost i depresija.

24sata.hr

loading...