Premalo informacija
Neke će osobe radije ćutati nego mučiti se sa izmišljanjem suvišnih podataka. Takve je osobe više strah da će biti uhvaćene u laži pa neretko količinu informacija koju će sa tobom podeliti svode na minimum.
Neprestano menja verziju priče
Ako i nakon prihvatljivog objašnjenja sumnjaš da te je lagao, isto mu pitanje postavi nakon nekoliko nedelja ili mesec dana kasnije. Ako je lagao, sigurno se neće sećati svih detalja koje je izrekao u prvoj verziji priče. Za tako bi nešto trebao imati ekstremno dobro pamćenje, ali i ti takođe nameravaš li ga uhvatiti tom metodom.
Krivica zbog postavljenog pitanja
Tebi je normalno postaviti mu pitanje u vezi toga kuda ide ili sa kim ide, ali on na to ne odgovara baš pitomim tonom. Stvara obrambeni mehanizam jer zna da je bio negde ili sa nekim gde nije trebao biti pa će tako ispasti da ga “neprestano proveravaš jer u njega nemaš dovoljno poverenja”.
Odgovor na pitanje je – pitanje
Ljudi ovu metodu rade kad žele odugovlačiti jer u međuvremenu smišljaju laž kojom će odgovoriti na naše pitanje. Ako u potpunosti odbija odgovoriti, laž ne može smisliti dovoljno brzo pa radije ne odgovara uopšte.
Iznenadna tajnovitost
Primetila si da odnedavno ne može na wc bez mobilnog, zvono je utišano u potpunosti, a kad i ne isključuje mobilni na nekoliko sati, na pozive redovno odgovara u drugoj sobi. Kad jedna osoba pokušava nešto sakriti od druge, najčešće pravi distancu u njihovom odnosu kako bi se što bolje “zaštitila” u slučaju da laž izađe na videlo.
index.hr