Internet

Internet može da ti uništi brak ili vezu, evo i kako!
Prema podacima centara za socijalni rad – Internet preljuba je sve češći razlog za razvod braka. U poslednjih deset godina varanje supružnika jedan je od pet najčešćih razloga za prekid zajedničkog života.

S druge strane, kao odgovor sajber neverstvu – sve popularnije je i korišćenje moderne tehnologije – najsavremenijih elektronskih uređaja kako bi se takvo ponašanje otkrilo.

Virtuelnom varanju preko sajtova za upoznavanje i Fejsbuka sklonije su žene i pripadnici mlađih generacija koji vladaju veštinama korišćenja kompjuterom. Anketirane osobe kažu da je suštinski problem u ljudima, a ne u Internetu kao sredstvu komunikacije.

reklame

Stručnjaci ocenjuju da su razlozi za izlet u virtuelno – dosada, razočaranje i neispunjena očekivanja. Iako se svakom na početku čini da sve drži pod kontrolom – osećaj za meru, kažu, brzo se izgubi.

“Kada čovek provodi sve više vremena za kompjuterom, zapostavlja svoje obaveze, nezainteresovan je, neangažovan u svojim porodičnim obavezama, to je trenutak kada zvoni zvono za uzbunu i onda kaže – e čekaj – ovde nešto ne valja”, kaže Radmila Vulić-Bojović, porodični psihoterapeut.

Nekada se neverstvo otkrivalo po tragu karmina na kragni ili mirisu nepoznatog parfema – danas je sve drugačije. Zahvaljujući modernoj tehnologiji virtuelne prevare se, kažu detektivi, razotkrivaju lako i brzo – postavljanjem posebnih softvera u kompjuter i mobilni telefon partnera.

A kada Internet preljuba preraste u konkretnu – poseže se najmodernijim uređajima za špijuniranje koje smo viđali u filmovima o Džejmsu Bondu. Za takvom pomoći, kažu, ne posežu samo žene, već sve više i sumnjičavi muževi.

“Sve popularniji vid utvrđivanja bračnog neverstva je integrisanje kamera u razne delove odeće, satove, zidne satove i neke druge uređaje. Takođe najpopularniji vid je i poligrafsko ispitivanje, sve više parova se odlučuje za taj vid utvrđivanja istine ili laži u momentu kada nema drugog izlaza”, kaže Goran Nikolić iz detektivske agencije “Protekta”.

“Klijenata ima jako mnogo, sad da li je to na sreću ili na nesreću brakova u Srbiji – pitanje je statistike – ali posla ima jako mnogo”, navodi Nikolić.

Kada se dođe do međusobnog špijuniranja – sociolozi kažu da se već previše odmaklo od onoga što su zdrave emocije i skladan bračni život.

Najsavremenije kamere i prislušni uređaji ne poboljšavaju stvari i ne vraćaju poverenje. Naprotiv – ozbiljno narušavaju ravnotežu porodičnih odnosa koji su, podsećaju stručnjaci – najlepši kada su jednostavni, objavio je RTS.

 

upoverenju.blogspot.com

loading...

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.