7. Preterivanje s detaljima

– Lažljivci to rade da vam odvrate pažnju. Laž će zvučati ovako: ‘Marko i ja smo odlučili da odemo na večeru, bili smo vrlo gladni pa smo pronašli taj restoran u kojem su lazanje od patlidžana skoro pa džabe. Lazanje su bile dobre, ali zaista su vrlo zauzeti pa smo morali dugo da čekamo – opisala je takav scenario ova stručnjakinja.

Dopisivanje je klizav teren: 9 pouzdanih znakova da te on laže preko poruka

8. Preterana razmena informacija

– To je slično kao 7. tačka, ali ovog puta je odgovor na postavljeno pitanje relevantniji. Kada neko preteruje i na kratko pitanje odgovara dugačkom pričom, ponekad se tu radi o prikrivanju laži – kaže Ward.

reklame

Primer:

Pitanje: Šta si radio sinoć?

Odgovor: Marko i ja bili smo jako gladni nakon što smo završili s našim poslednjim klijentom pa smo odlučili da pronađemo gde ćemo jesti i našli smo taj restoran koji je imao lazanje od patlidžana za 600 dinara. Bile su zaista sjajne. Nakon večere sam bio toliko pun da sam želeo da otopim nešto kalorija pa smo odlučili da igramo bilijar. Marko nije jako dobar u bilijaru pa sam ga pobedio, a nakon toga smo otišli na nekoliko piva. Veče mi je zapravo bilo jako dobro.

9. Odbrambeni stav

– Kada je neko defanzivan i opravdava svoje izjave, moguće je da će zvučati ovako: ‘ako moraš da znaš’, ‘biću iskren prema tebi’, ‘to je zapravo’ ili ‘sve što kažem je istina’ – pojasnila je.

– Kad neko ima potrebu da podupire svoje reči spomenutim frazama, to je nešto na što treba pripaziti – dodala je.

24sata.hr

loading...