Sve dok na površinu ne isplivaju krupni problemi, imamo utisak da je partner srećan.

Da li ste srećni ili se trudite da predstavite sebe srećnim?

reklame

Upravo ovaj fenomen “pretvaranja” stvara sledeći problem– Kada primetimo da je parter srećan, postajemo zahtevniji i manje pažljivi.

U ovom slučaju lakše ćete otkazati večeru, ostaćete duže sa drugarima na piću, bićete manje pažljivi kada sugerišete voljenoj osobi da smanji trošenje zajedničkog novca.

Na primeru “otkazivanja večere” razlikujemo stabilne od nestabilnih odnosa.

1. Otkazuje večeru jer ima dosta posla i ne može da stigne, umoran je…
2. Uvek otkazuje naše dogovore, baš ga briga za mene…

Ako partneri nisu “otvoreni” u pokazivanju svojih emocija i doživljaja onog drugog, najprostiji problem može biti ozbiljan okidač za razvod.

Što više informacija krijemo jedni od drugih to ćemo gore odluke donositi. Kada se tome doda i prirodna potreba da preuzimamo inicijativu nastaje pakao.

Veliki broj studija braka povezuju “specifična negativna ponašanja” sa razvodom.

Specifična negativna ponašanja protežu se od prezira do nemogućnosti brzog i otvorenog rešavanja problema, piše Biznis insajder.

Jedna psihološka analiza govori o tome kako ljudi u srećnom braku daleko manje razmišljaju o drugom potencijalnom partneru. Nejasno je ostalo da li zadovoljstvo brakom čini ljude privrženim, ili je privrženost partneru uzrok zadovoljstva brakom.

Ako niste sigurni u osećanja vašeg partnera, toplo vam savetujemo da ga jednostavno pitate. Kada se radi o osećanjima, zabrinutosti i željama najbitnije je biti iskren. Jedino tako se može identifikovati problem i rešiti nezgodna situacija.

dnevno.rs

loading...

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.