Da li je sve u znatiželji da li je propao posle vašeg raskida, šta radi i viđa li se sa nekom novom ili ipak ima nešto više od toga?
U današnje vreme svako svakog špijunira zahvljujući samo jednom kliku. I onda kako odoleti i ne obilaziti povremeno (ili stalno) profil bivšeg na nekoj od drustvenih mreža kad mu je profil na izvol’te? Čak i kad ih uopšte više ne zanima ta osoba niti imaju želju za mirenjem, ljudi i dalje nastavljaju da šnjuvaju po profilima nekadašnjih ljubavnika. A evo i zašto.
Studija rađena na kanadskom Univerzitetu Zapadni Ontario otkrila je frapantan podatak da čak 88 odsto ispitanika s vremena na vreme ode do Fejsbuk profila svog bivšeg dragog ili drage. Ipak, zbog toga ne bi trebalo da se postide jer to je tako zapravo uredila priroda.
Psiholog medija Pamela Ratlidž, koja proučava uticaj medija i tehnologija na naše živote, tvrdi da smo jednostavno stvoreni da obraćamo pažnju na druge ljude, a dostupnost interneta nam to još više omogućava.
”Čak i kada ste vi inicijator raskida i ne želite da se pomirite, potrebna vam je potvrda da ste nezamenjivi. Na taj način tražimo potvrdu da smo dobra osoba ili da vredimo i nadamo se da će bivši partner malo da pati zbog nas ili će biti tužan ”, pojašnjava Ratlidžova.
Ona smatra da niko ne treba da oseća krivicu zbog uhođenja, jer time ne ugrožavaš nikoga, samo zadovoljavaš svoju radoznalost. Ipak, svako bi trebalo da obrati pažnju koliko vremena odlazi na špijuniranje bivšeg partnera.
” Ako ova aktivnost potraje duži vremenski period i ukoliko se to radi svakodnevno onda bi ta osoba ipak trebalo da stavi prst na čelo zašto to radi. To više nema veze sa nekim drugim već isključivo sa njom”, precizira Ratlidžova.
Posle ovoga ćete shvatiti da uopšte nije za ljutnju ako vas bivši ili bivša blokiraju nakon raskida, oni vam time čine dobro a nisu ni svesni.
besnopile.rs/yourtango.com