Isprobajte jedan trik koji uključuje dve stolice. Kada god niste sigurni šta treba da uradite, stavite ispred sebe dve stolice.Neka jedna predstavlja ono što osećate, a druga ono što mislite. Sedite prvo na jednu i govorite o osećanjima. Potom sednite na drugu i razmišljajte logično. Na kraju ćete pronaći zlatnu sredinu i mnogo lakše doneti pravu odluku. Iz uma će progovarati strah, ono što bi trebalo ili što ne bi. Iz srca će progovarati pravi osećaji vezani za sadašnjost.
Ono što fascinira je činjenica da srce ima svoj mali mozak. Da, ljudsko srce koje obavlja niz funkcija, zapravo poseduje mozak od čak 40.000 neurona koji mogu da osećaju, zapamte i nauče. Mozak vašeg srca šalje poruke mozgu o tome kako se telo oseća. Srce ima svoj misteriozan način da zna i da deluje.
Sve do devedesetih godina prošlog veka naučnici su verovali kako učimo samo pomoću mozga i kako informacije primamo i šaljemo srcu, ali danas znamo da je ta komunikacija obostrana. Zapravo, srce je složen sastav načinjen od niza neurona, neurotransmitera, proteina i ćelija. Njih pronalazimo i u mozgu.
Način na koji srce utiče na mozak je generisanje i odašiljanje signala. Dok je ritam srca ujednačen, celo telo, uključujući i mozak, oseća te prednosti. Neke od njih su stabilnost, mogućnost intuitivnog razmišljanja i bolje donošenje odluka. Iako srce i mozak neprestano komuniciraju, možemo podsvesno da naredimo srcu da komunicira s mozgom kako bi dobili pozitivne rezultate. Kada osetimo pozitivne emocije, srce te emocije takođe doživljava i njegov ritam ostaje ujednačen i harmoničan.