Ako vas bolovi u vratu ometaju u obavljanju uobičajenih dnevnih aktivnosti, iskoristite efikasne lekove koji se kriju u vašoj kuhinji
Bolovi u vratu mogu uzrokovati neprijatan osećaj u ramenima i okolnim mišićim, pa i najmanji pokret može da izazove nelagodu, a moguća je i pojava glavobolje, ukočenosti, trnjenja ili oticanja vrata. Uzroci ovih problema mogu biti brojni, između ostalog to su loše držanje, višečasovno sedenje za računarom ili spavanje u nezgodnom položaju.
Ove prirodne lekove protiv bolova u grlu možete naći u kuhinji.
Jabukovo sirće
Ova namirnica je snažan antioksidans i ima antiuplana dejstva koja mogu brzo da vas oslobode bolova u vratnom delu kičme. Papirni ubrus nakvasite jabukovim sirćetom i stavite na bolno mesto. Neka tako stoji nekoliko sati, tretman ponavljajte nekoliko puta dnevno, piše top10homeremedies.com.
Melasa
Ukoliko je bol u vratu posledica lošeg načina života i nepravilne ishrane, odnosno nedostatka kalcijuma i kalijuma, melasa je idealna namirnica za taj problem. Pomešajte kašiku crne melase s čašom i pijte napitak dva puta dnevno.
Kurkuma
Kurkumin je sastojak ove zdrave namirnice koji ima snažna antiupalna dejstva i pomaže u oslobađanju bola. Pored toga, kurkuma popravlja cirkulaciju, pa ćete ubrzo osetiti olakšanje.
Dodajte kašičicu kurkume u prahu šolji mleka i zagrevajte na niskoj temperaturi oko pet minuta. Sklonite s ringle, dodajte meda po želji i sačekajte da se napitak ohladi. Ovo piće uzimajte dva puta dnevno dok ne osetite značajno poboljšanje.
Đumbir
Ova izuzetno zdrava namirnica ima neverovatna antiupalna svojstva i reguliše cirkulaciju krvi. Tkao da će vam biti od velike koristi u ublažavanju upale i eliminisanju bola u vratu.
Isecite komad đumbira (2-3 cm) na sitne delove. Stavite đumbir u kipuću vodu (jedan litar) i ostavite da se kuva 15-20 minuta na tihoj vatri. Nakon toga, sklonite đumbir s vatre i ostavite u vodi još 5 minuta. Procedite čaj i zasladite ga medom i po želji dodajte sok od limuna.
Možete i razmutiti polovinu kašičice đumbira u prahu u čaši vode ipijte nekoliko puta na dan.
Tako, mogu vam od pomoći biti i komprese od đumbira. U gazu stavite tri kašike izrendanog đumbira, umotajte ga i drćite u vrućoj vodi 30 sekundi. Ostavite da se ohladi, a zatim gazu s đumbirom držite na bolnom mestu 15-20 minuta. Ponavljajte tretman nekoliko puta dnevno.
Ljuta papričica
Ovo povrće sadrži lekovit sastojak kapsaicin koj ideluje kao analgetik i ima antiupalno dejstvo. Pomešajte kašičicu mlevene ljute papričice i dve kašike mlakog maslinovog ulja. Sve dobro promešajte i smesu nanesite na bolno mesto. Tretman ponavljajte dva puta dnevno.