Uzimanje voća tokom celog dana, što je spomenuto ranije u tekstu u fazi postepenog navikavanja organizma na predstojeće gladovanje, veoma je dobro za creva. Celodnevnim uzimanjem samo voća, creva se iznutra operu i tako se stvori bolja apsorpcija hranljivih sastojaka. Čišćenje creva može se obaviti i drugim metodama, jedna od njih je, kao što je većini poznato, klistiranje.
Korak dalje u čišćenju organizma je čišćenje jetre i žučnih kanala.
Jetra bi se trebala čistiti u prolećnim mesecima, najbolje od februara do juna, na dane punog meseca.
Preporučuje se da se prvi put obavi proces čišćenja od četiri puta (četiri meseca za redom), svaki put po jedan kanal jetre. Na ovo čišćenje organizam treba posebno pripremiti, i to tako što se prethodno trebaju dobro očistiti creva, a nakon toga, sedam dana pre čišćenja jetre posebno treba obratiti pažnju na laganu ishranu i izbegavati tešku hranu.
Pre čišćenja jetre obavezna je konsultacija sa lekarom kako bi se tačno odredio meni i uopšte ponašanje pojedinca u 24 sata pre čišćenja.
Takođe je zanimljivo spomenuti i čišćenje bubrega.
Većina ljudi zna da je lubenica odlična baš za bubrege i mokraćne kanale. Ono što možda ne znate je da bi se ona trebala jesti dve nedelje po 2-3 kg, bez bilo kakve druge hrane, sem eventualno parčenceta crnog hleba kada se oseti izuzetna glad. I naravno, obavezan je unos vode i biljnih čajeva.
Nakon svega napisanog, treba naglasiti da je bitno da čovek bude veoma savestan i veoma precizno upućen kako se sprovodi ispravno i post i gladovanje, jer svako odstupanje od dosadašnjeg svakodnevnog života može u organizmu izazvati problem.
Bilo bi poželjno da se svaka osoba konsultuje sa svojim lekarom pre nego što se upusti u bilo koji od gore navedenih vidova čišćenja organizma.
Dnevnik.rs