“Smežljivost” je bila njena dijagnoza! Uostalom šta bi drugo izazvalo da Meri Landon Bejker, bogata naslednica i javna ličnost, ostavi svog verenika Alistera MekKormika, pred oltarom 20-ih godina prošlog veka? Opet!
Novine širom sveta, uključujući Njujork Tajms, koji je mladoženju nazvao “trostruko ostavljeni Alister MekKormik, vesele ličnosti posvećene prikrivanju drame koja se odvijala između njega i zaručnice Meri” naslađivale su se pričom koja je punila njihove rubrike, a i džepove.
Na kraju, ništa nije moglo prisiliti gospođicu Bejker da postane gospođa – ni Kartierov verenički prsten sa safirom, ni brdo venčanih darova (čija se vrednost navodno procenjivala na 100-injak hiljada dolara, kao ni stotine imunićnih gostiju koji su se pojavili kao svatovi na prvom venčanju – piše Express.
Čini se kako je “stidljiva nevesta”, kako su je novinari nazivali, bila sve samo ne to! S čitavim nizom ljubavnika tokom 20-ih poput generala Šermana reklo bi se da je Meri i te kako znala da uživa i koristi prednosti svog bogatstva. Alistar MekKormik na kraju je odustao od svoje potere za Meri, birajući manje svojeglavu ženu.
A Meri Bejker je nastavila da stiče udvarače i prosce na najmanje dva kontinenta – engleskog lorda, irskog princa, bogatog Španca… Njena kratka veridba 1926. sa izvesnim Božidarem Purićem, jugoslavenskim diplomatom u Beogradu izazvala je takvo uzbuđenje “kakvo nije viđeno od Velikog rata” pisale su novine.