Ako slučajno obučete komad odeće naopako, taj dan bi trebalo da vam bude srećan
Za tako retku pojavu kao što je petak 13. koja se dogodi do tri puta godišnje postoji jako puno priča i tekstova.
To i ne čudi jer su teme u vezi sa praznoverjem izuzetno popularne. Tako čak postoji i povezanost između načina odevanja i sujeverja.
1. Nošenje odeće naopako
Ako slučajno obučete komad odeće naopako, taj dan bi trebalo da vam bude srećan. Kada vam neko ukaže na to da ste pogrešno obukli majicu, samo se nasmešite, ali grešku ne ispravljajte ukoliko želite da vas celog dana prati sreća.
Isto važi i za čarape. Nenamerno oblačenje čarapa naopako smatra se dobrom srećom. Takođe ih onda morate tako nositi ceo dan da bi se sreća ostvarila.
2. Dugmad na odeći
Neparan broj dugmeta na odeći trebalo bi da vam donese posebnu sreću. Iako sumnjamo da ćete sada ići da brojite dugmiće i zašiti dodatno dugme u slučaju da je broj paran.
Zanimljivo je da davanje i primanje dugmadi simbolizuje dugotrajno prijateljstvo, a još jedno praznoverje vezano za dugmiće je to da ako pronađete dugme treba da ga uzmete i stavite u džep jer je on onda znak vaše dobre sreće.
Osim dugmeta, dobru sreću bi trebalo da vam donese i omiljeni srećni novčić u džepu. Međutim, ko od nas poseduje “srećan novčić”?…..nastavak na sledećoj stranici…