sociopate

Da nas neko na to natera, svako od nas bi mogao da navede neke manipulatore, lažljivce ili zlostavljače iz svoje bliže ili dalje okoline.

Dok psihopate čine oko 4% ljudske populacije, osobe s narcisoidnim poremećajem čine 6% populacije, a zbog činjenice da su sposobni da ostatnu pritajeni u društvu duže vreme, važno je znati prepoznati ih prije nego što vam unište život.

Iako je jedino pravilo u njihovoj igri ostvariti sopstvenu korist (ili naneti drugome štetu), postoje određeni obrasci ponašanja koji su za njih karakteristični. Na prvi pogled, oni deluju kao idealni – savršeni prijatelji ili romantični partneri iz snova. Ali vremenom njihova maska postupno pada i počinju sve više da preuzimaju kontrolu, a ponekad čak i da prete. Svojim nepredvidljivim ponašanjem privlače svu pažnju na sebe, zbog čega može doći do postepenog rasipanja ličnosti njihovih partnera.

reklame

ženskaroš

U situacijama intenzivne brige oko sociopate, sve ostalo počinje da gubi smisao. Uzrok takvom ponašanju sociopata je, prema njihovim pričama, u njegovoj prošlosti. Tako oni stvaraju sliku sebe kao žrtve i podstiču zaštitničke osećaje kod svojih partnera. Iako je moguće da na njihovo ponašanje deluju traume iz djetinjstva, treba imati na umu da sociopate nisu žrtve, nego predatori, da i profesionalci imaju velikih teškoća u ublažavanju njihovog poremećaja, a kamoli laici, tako da su izrazito vešti manipulatori koji ne prezaju ni pred čim kako bi postigli svoj cilj.

loading...

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.